Upravit stránku

IBM Traveler (Verse)

IBM Traveler (Verse) je mobilní e-mailový software, který poskytuje rychlý přístup k e-mailu, kalendáři a kontaktům z mobilních telefonů nebo tabletů. IBM Notes Traveler je pro uživatele IBM Domino a Notes zcela zdarma. Díky včasnému a dostatatečně bezpečnému přístupu k e-mailu a kalendáři aplikace pomůže zvýšit efektivitu práce. Produkt podporuje většinu mobilních zařízení, postavených na operačních systémech Android, Apple, iOS nebo Windows Phone.

Produkt IBM Traveler (Verse) umožňuje automatickou, obousměrnou, bezdrátovou synchronizaci mezi servery IBM Domino a mobilními zařízeními. Nové poštovní zprávy ze serveru IBM Domino jsou zařízením přijaty automaticky a mohou aktivovat upozornění, např. tón nebo vibrace zařízení. Aktualizace provedené v zařízení, např. odeslání nové poštovní zprávy nebo změna položky kalendáře, jsou synchronizovány se serverem, jakmile je k dispozici připojení k serveru.

Produkt IBM Traveler (Verse) poskytuje jednoduché a snadno použitelné rozhraní s minimálním nastavením konfigurace. Objem dat synchronizovaný se zařízením můžete nastavit tak, abyste optimalizovali využití paměti zařízení a vašeho datového tarifu.

Server IBM Traveler je nainstalován v počítači, kde běží server IBM Domino 9. Používáte-li prostředí IBM Notes nebo IBM iNotes, jste již zaregistrováni jako uživatelé produktu IBM Notes Traveler. Uživatelé mobilních zařízení musí pouze nainstalovat software klienta v závislosti na zařízení. Zařízení se automaticky zaregistruje na serveru a ihned je zahájena synchronizace se zařízením.

Použití IBM Traveler je velice bezpečné díky podpoře vzdáleného vymazání ztracených nebo odcizených zařízení, kdy si můžete vybrat úplné vymazání zařízení nebo pouze částečné vymazání dat Traveleru. Administrátor pomocí politik může řídit délku a sílu hesla a stejně tak může například zakázat přístup k fotoaparátu nebo odepřít vybraným uživatelům přístup k celé službě. Aplikace může data na zařízeních šifrovat a komunikace mezi serverem a zařízením probíhá pomocí zabezpečeného spojení HTTPs.

Ukázka IBM Traveler