Upravit stránku

IBM Domino/Notes

IBM Domino a Notes je prostředí pro spolupráci lidí a sdílení dokumentů pracovních týmů, a to včetně vyspělého systému pro  poštovní a kalendářové služby. IBM Domino a Notes je však hlavně platforma pro aplikace, které si může každá společnost navrhnout podle svých potřeb. IBM Domino a Notes pokryje potřeby všech typů a velikostí organizací. Díky IBM Domino a Notes získáte ucelené, propracované a zároveň uživatelsky velice příjemné pracovní prostředí. Informace z tohoto systému můžete sdílet mezi jednotlivými kolegy a s kompletní agendou je možné pracovat i v offline režimu, pomocí webového prohlížeče a nebo mobilního zařízení.

Týmová spolupráce přináší skutečnou obchodní hodnotu a lze s ní účinně ovlivnit konkurenční výhodu každé organizace.  A právě spolupráce nad dokumenty, automatizovaný oběh dokumentů, centrum řízení aktivit, sdílení znalostí pomocí interního blogování a zejména neomezené možnosti tvorby týmových aplikací jsou již v základu systému IBM Domino a Notes. Prostředí IBM Domino a Notes dokáže všechny dokumenty dostatečně zabezpečit a přidělit příslušná práva a přitom zajistit i jejich správné sdílení. Všechny informace (nejen dokumenty) lze velmi přehledně organizovat. IBM Domino a Notes vám dává svobodu při výběru operačního systému, na kterém bude jak server tak klient provozován.

Poštovní služby systému IBM Notes se automatizují a šetří tak váš čas, podle pravidel třídí zprávy do složek, chrání před spamem, pravidelně archivují staré nebo prošlé zprávy a v případě vaší nepřítomnosti upozorní ostatní kolegy či partnery. Vestavěné fulltextové vyhledávání vás zbavuje nutnosti pamatovat si, do které složky jste danou zprávu zařadili.
Uživatelsky můžete nastavit možnost sdílení obsahu schránky mezi kolegy v případě zastupitelnosti, jako například v době nepřítomnosti.

Plánování času dovoluje rychlý pohyb po kalendářích, včetně skupinových. V případě nevhodného termínu můžete navrhnnout náhradní termín nebo si graficky zobrazit plán všech dotčených osob na příští dny. Uživatel si sám vybere ten nejvhodnější a pomocí myši jej může jednoduše a pohodlně přesunout. Barevně si můžete rozlišit typy událostí.
Systém IBM Domino a Notes přitom automaticky zajistí potřebné změnové workflow se všemi dotčenými osobami.
IBM Notes pošta
IBM Notes kalendář

IBM Domino server, který je součástí licence, zabezpečí centrální správu uživatelů, serverů a  aplikací. Server IBM Domino disponuje vestavěným vlastním monitorováním, což znamená, že sám sdělí požadavky na údržbu, rozšíření paměti či diskového prostoru.

IBM Notes Designer je nástroj zcela zdarma a dává vám možnost upravit si jakoukoliv funkci stávajících aplikací nebo vyvinout zcela novou aplikaci dle potřeb vaší organizace.


Hlavní výhody systému

  • stabilita
  • vysoká bezpečnost
  • online i offline přístup k datům
  • rychlý vývoj aplikací a jejich následné úpravy
  • přístup přes webový prohlížeč a synchronizace pošty, kalendáře i kontaktů s vaším mobilním telefonem
  • multiplatformní systém, který podporuje nejrozšířenější operační systémy Microsoft, Linux, Apple a lze je i kombinovat