Upravit stránku

Síťová řešení a efektivní ukládání a zálohování dat.

Kvalitní, spolehlivé a výkonné síťové, datové a komunikační infrastruktury jsou základem a také nezbytným předpokladem bezproblémového provozu každého moderního podnikového informačního systému. Zahrnují obvykle kromě pasivních a aktivních prvků kabelových rozvodů jeden nebo spíše několik (dnes již většinou virtualizovaných) serverů, technologie pro realizaci a zabezpečení vnějších komunikací, technologie pro bezpečné ukládání a zálohování sdílených podnikových dat a dále systémy pro zálohování napájení prvků komunikační infrastruktury.
Společnost KAISER DATA s.r.o. poskytuje komplexní síťová řešení hned od počátku své existence, tedy téměř 30 roků. Vždy jsme disponovali kvalitními odborníky na síťové technologie a když budování počítačových sítí v ČR bylo na začátku 90.let teprve žhavou novinkou, často jsme tehdy v této oblasti působili jako instalační partner a podpora jiným, méně zkušeným počítačovým firmám.
V současné době se, kromě dnes již celkem běžných služeb v oblasti síťových systémů, zaměřujeme především na virtualizaci síťových serverů a především na dodávky diskových polí pro bezpečné ukládání a sdílení podnikových dat a na systémy pro efektivní správu a zálohování dat v celé podnikové infrastruktuře. Instalace i servis provádíme na celém území ČR.
Datová řešení

Ze širokého spektra produktů a služeb vybíráme:

 • Virtualizace serverů - ušetří vám výrazně pořizovací i provozní náklady a zvýší celkovou spolehlivost provozu

  Současné síťové servery jsou vesměs vysoce výkonná zařízení a v běžném provozu bývají (kromě občasných krátkých špiček) využity po většinu času jen zlomkem své procesní kapacity. Proto v posledních letech na tyto servery s výhodou aplikujeme virtualizační technologie (např. VMware), umožňující na jednom fyzickém stroji (hostitelský počítač) provozovat současně několik virtuálních serverů (hostů), které řízeně časově sdílejí jeho procesor, paměť a případně i disky. Tato virtualizace tedy umožňuje využívat plně kapacitu tohoto sdíleného výkonného fyzického serveru bez znatelného omezení nebo zvýšení časové odezvy jednotlivých sdílených procesů.

  Virtualizace serverů přináší tyto nejdůležitější výhody:

  • úsporu pořizovacích nákladů - jeden výkonný server bývá výrazně (řádově) levnější než např. 10 samostatných serverů, jejichž kapacitu tento jeden virtualizovaný server nahradí,
  • úsporu při dimenzování bateriových zálohovacích zdrojů - pro zálohování jednoho sdíleného serveru postačí výrazně menší a tedy levnější zálohovací zdroj než pro např. zálohování 10 samostatných serverů,
  • úsporu odebrané energie - jeden výkonný sdílený server má logicky výrazně (řádově) nižší elektrický příkon než např. 10 samostatných serverů, které nahrazuje,
  • úsporu při realizaci servisního zabezpečení - stačí pouze pro jeden fyzický stroj,
  • zajištění vyšší bezpečnosti a dostupnosti provozovaných aplikací na serverech - virtualizovaná platforma umožňuje dosažení vysoké míry dostupnosti a spolehlivosti služby nebo dokonce bezvýpadkového provozu s relativně nízkými náklady a tedy dosažení optimálních RTO a RPO služeb,
  • snadnější zálohování virtualizovaného stroje,
  • úsporu místa v serverové místnosti.
  Naši technici mají rozsáhlé praktické zkušenosti z desítek zrealizovaných virtualizací serverů a navrhnou vám optimální řešení pro vaše specifické potřeby.
 • Disková pole - všechna vaše podniková data budou bezpečně a úsporně uložena a budete je mít kdykoliv k dipozici

  Požadavky na objem ukládaných podnikových dat se neustále zvyšují, což vytváří tlak na odpovídající výkony hardware a software. Optimálním řešením vidíme v současné době vytvoření jednoho společného sdíleného diskového pole, na kterém jsou centrálně ukládána a bezpečně uchovávána všechna důležitá podniková data. Disky jednotlivých serverů jsou tedy v tomto řešení minimalizovány pouze na systémové účely nebo častěji vůbec chybí a všechna data všech serverů jsou výhodně ukládána do sdíleného datového pole, které bývá připojeno rychlým optickým kanálem. Disková pole jsou dnes většinou typu unified, kdy kombinují technologii SAN (Storage Area Network) a NAS (Network Attached Storage) a umožňují realizaci výkonného, bezpečného a pružně přizpůsobitelného prostředí pro přístup ke sdíleným podnikovým datům. Disková pole dnes umožňují i vytváření tierované storage, kde se kombinují vysokokapacitní a levné  NL-SAS disky s výkonnými a dražšími SAS a FLASH disky a data jsou v režii samotného pole ukládána na patřičné disky dle frekvence jejich využívání. Tento přístup umožňuje efektivně vynakládat prostředky na vytvoření struktury, schopné pojmout velké množství dat se současným vysokým výkonem.

  Použití diskových polí přináší řadu výhod:

  • jednotná správa a údržba - všechna data jsou v jednom místě, pod jednou správou
  • vysoká modularita a snadná rozšiřitelnost pole - jednotné a tedy úsporné řešení, není nutné sledovat, neefektivně nakupovat a rozšiřovat často různé disky na mnoha různých serverech,
  • vysoká odolnost proti haváriím nebo ztrátám dat (snadnější je centrální řešení vyššího zabezpečení RAID než jednotlivě na všech serverech),
  • snadnější zálohování takto centrálně uložených dat,

  Naše společnost zachytila tento trend vašich rostoucích potřeb v oblasti bezpečného ukládání dat a tak jsme postupně vytipovali vhodné výkonné a přitom cenově přijatelné prostředky, navázali vztahy s výrobci těchto prostředků a vyškolili náš realizační tým pro instalace těchto prostředků.
  Proto vám nyní můžeme nabídnout výhodnou dodávku a instalaci těchto prostředků s plnou technickou podporou ze strany naší i ze strany výrobců. Naše dodávky systémů pro ukládání dat jsou založené především na diskových polích a zařízeních předích výrobců této techniky - společností EMC a Hewlett Packard

 • Commvault Simpana - software pro efektivní správu, archivaci, zálohy a obnovu dat v celé podnikové infrastruktuře

  CommVault Simpana® je jednotná SW platforma pro správu podnikových dat a byl vyvinut s jedním cílem a tím bylo celistvé řešení pro správu dat. Nabízí výkonné a inovativní řešení, které umožní společnostem zjednodušit a sjednotit ICT prostředí a snížit celkové náklady na správu dat.
  Umožňuje především efektivní zachycení, přesun, uložení, nalezení a obnovení dat z jakékoliv datové vrstvy infrastruktury.

  Přínosy a výhody při použití software CommVault Simpana®:

  • Vysoká spolehlivost a rychlost zálohování a to včetně rychlé a efektivní obnovy dat po haváriích.
  • Jednoduché nasazení a budoucí rozšiřování.
  • Ochrana investic v budoucnosti díky jednotné správě včetně pokročilých funkcionalit pro správu dat jako: Zálohování a obnova dat a to včetně obnovy po haváriích, archivace dat, která nepotřebuje dodatečný datový prostor a tak šetří prostředky IT a indexování obsahu (dokumentů, emailů apod.).
  • Jednoduché a efektivnější zálohování a správa procesů ve virtuálních prostředí a u databází.
  • Globální deduplikace, deduplikace na zdroji nebo před uložením na cíl a navíc deduplikace na pásková media (tzv. pásková sila).
  • Vysoká úroveň správy a dohledu na správu dat díky bezkonkurenčním reportovacím schopnostem a to včetně budgetingu nebo billingu.
  • Možnost automatizovaně spravovat data napříč společností pomocí politik, pomocí kterých lze nastavit kolik budeme mít kopií, kde budou uložené, jak dlouho a také parametry cílového úložiště (deduplikace, enkrypce apod.).

  Naši technici mají praktické zkušenosti z řady uskutečněných projektů s využitím SW CommVault Simpana® a rádi s vámi proberou nesporné přínosy, které by i pro vás využití tohoto řešení mohlo mít.

 • Nagios - celou síťovou infrastrukturu budete mít neustále pod dohledem a plnou kontrolou, i když budete mimo své pracoviště
  Pokud má podniková informační infrastruktura poskytovat vždy spolehlivé služby, je nutné mít vždy okamžitě k dispozici průběžný a detailní přehled o jejím technickém stavu a dostat případně co nejdříve informaci o vzniklých problémech.

  Společnost KAISER DATA s.r.o. vyvinula a nasadila do provozu ucelené prostředí pro správu sítě na platformě NAGIOS. Jedná se o modulární a otevřený systém pro monitorování zařízení výpočetní techniky. Systém je open source a je vydán pod GNU licencí.

  Mezi hlavní rysy tohoto řešení patří:

  • monitorování síťových služeb (SMTP, POP3, HTTP, NNTP, ICMP, SNMP)
  • monitorování systémových prostředků (vytížení CPU, využitá kapacita pevného disku, logování systému) a umí monitorovat i operační systém Microsoft Windows s pluginem NRPE_NT
  • vzdálené monitorování přes protokol SSH nebo přes zašifrovaný SSL tunel
  • hierarchická struktura, která umožňuje vytvářet stromovou strukturu mapy sítě
  • notifikace o problémech pomocí pageru, e-mailu, SMS, VoIP (napojení na Asterisk)
  • event handling, pro proaktivní řešení problémů (např. automatický restart služby, při zjištění nefunkčnosti)
  • webové rozhraní pro vizuální kontrolu stavu sítě

Implementace řešení serverů a systémů pro ukládání dat:

Na výše popsané vybrané technologie jsou naši technici vyškoleni, běžně je implementujeme u našich zákazníků a máme tedy rozsáhlé praktické zkušenosti s jejich instalací, provozem i následným servisním zabezpečením, které můžeme s výhodou využít i pro vás.

 • Prohlédněte si reference několika nejzajímavějších realizovaných řešení.
  • PLEAS, a.s. Havlíčkův Brod - vybudována fibre channel architektura s připojenými servery s VMWARE a vysokokapacitním diskovým polem EMC VNX5300, LTO pásková knihovna Hewlett Packard MSL 6030 pro zálohování a archivaci dat.
  • JUTA a.s. Dvůr Králové nad Labem - dvě pole VNX 5200 navzájem synchronizované, tierovaná storage s FLASH vrstvou, fault tolerance architektura postavená na VMWARE, Backup/Recovery řešeny systémem CommVault
  • DAKO-CZ, a.s. Třemošnice - diskové pole VNX5100
  • ACO Industries k.s. Přibyslav - úložiště VNX5300, virtualizovaná architektura na HyperV, Backup/Recovery na platformě CommVault, automatická archivace emailů na archivní úložiště
  • SOMA spol.s.r.o. Lanškroun - úložiště VNX5100, tierovaná storage, high availability architektua na platformě VMWARE
  • Chrudimská nemocnice, a.s. - dvě synchronizovaná úložiště VNX, high availability architektura na platformě VMWARE
  • EXCALIBUR ARMY Group - jsme vázáni mlčenlivostí
  • SAPELI, a.s. Jihlava - diskové úložiště VNX, tierovaná storage s FLASH vrstvou, DataDomain DD160 pro BACKUP/RECOVERY
  • Lagardere Travel Retail, a.s. Beroun -  Backup & Recovery na platformě Commvault, každodenní správa 20TB dat, záložní kopie dat na vzdálenou lokalitu, cca 100 virtuálních serverů

Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti